kolorujeMY
Udostępniający: kolorujeMY
01/12/2015
habitatON

Źródło: Zaproszenie do udziału w akcji

09/11/2015

Wspólnie z Lechem Poznań oraz Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań zapraszamy do udziału w akcji, której celem jest promocja Powstania Wielkopolskiego w Polsce. Projekt realizowany jest w ramach PoSzaluPL.

Akcja rozpocznie się 19.11.2015, w dniu meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin rozgrywanego w ramach Pucharu Polski. Do tego czasu planujemy:

 1. Zaprosić do udziału pierwszych ambasadorów i sponsorów akcji.
 2. Wdrożyć niezbędne narzędzia komunikacyjne oraz również przygotować pierwsze gry i zabawy dla uczestników akcji.   

 

  

Dlaczego Powstanie Wielkopolskie?
Warto celebrować polskie sukcesy, a do nich z pewnością należy to powstanie. 

 • Dzięki zwycięstwu w granicach II RP, obok Wielkopolski, znalazły się Kujawy i Pomorze oraz pośrednio Śląsk, a więc terytoria, które stanowiły o sile gospodarczej przedwojennej Polski.
 • Powstańcy Wlkp. tworzyli najlepiej zorganizowane i uzbrojone siły Wojska Polskiego. Po zwycięskim powstaniu brali udział w walkach o Lwów, a później w wojnie polsko-bolszewickiej, które także były wygrane.
 • Podczas Powstania Wielkopolskiego zdobyto na wrogu najwięcej łupów wojennych w historii polskiego oręża. 

Wymieniać można by jeszcze długo, ale więcej ciekawostek zostawiamy na rozpoczęcie akcji : )

  

 

Dołącz już teraz, zanim zacznie się nasza akcja!

 • Zostań ambasadorem akcji - dobrze się bawiąc i promując sukcesy Polski oraz aktywności kibiców.
 • Prowadząc stowarzyszenie kibiców, klub lub organizację sportową - zadziałaj wspólnie z innymi, ponad podziałami, pokazując moc kibiców oraz fakt, że warto wspierać swój lokalny klub.  
 • Prowadząc firmę - zyskaj rozgłos i zaangażowanie w swoją markę nawet kilkuset tysięcy osób! To Ty decydujesz o jej zasięgu (miasto, województwo, kraj). 

 

 

Geneza
Pomysłodawcą pierwowzoru akcji jest Pan Paweł Szałamacha, który zainicjował podobne działanie w ramach Ice Bucket Challange po wielkopolsku. Zyskując rozgłos, ponad partyjnymi podziałami, kandydaci do parlamentu wsparli organizowane przez SKLP obchody 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 

 

Tym razem akcja dziać się będzie wśród kibiców i sportowców, ich rodzin oraz znajomych, klubów i organizacji sportowych oraz firm. Rozbudowujemy formułę o nowe aktywności oraz dokładamy jeszcze jeden cel - promocja Powstania Wielkopolskiego poza granicami Wielkopolski. A więc zwiększamy również skalę i obszar działania.

  

  

Organizatorzy:

 1. KKS Lech Poznań SA, który zadba o rozgłos akcji. Zaangażowani w to zostaną jego pracownicy, ale również piłkarze. 
 2. Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, odpowiedzialne za organizację kibicowskich obchodów 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku będą one miały szczególną formę.
 3. habitatON, pomysłodawca akcji, odpowiedzialny za jej koordynację. 

 

 

Scena akcji:

 

 

Tematyka:

 1. Powstanie Wielkopolskie - planowanych jest kilka rodzajów aktywności, m.in.:
  • W lekkiej formule social mediowej, angażując uczestników akcji, przekazywać będziemy ważne fakty oraz ciekawostki o zwycięskim zrywie niepodległościowym.
  • Poprzez “wyzwania” (nominacje do udziału) będziemy bawić się i wzajemnie wciągać w akcję.
 2. Aktywności klubów i kibiców - promujemy kibicowanie, koncentrując się na m.in. takich jego aspektach, jak oprawy czy ogólnospołeczne akcje kibicowskie oraz na meczach. Chcemy pokazać, że warto wspierać swoje lokalne kluby i ekipy. Zaczynamy od Lecha Poznań i SKLP, zapraszając do współpracy pozostałe stowarzyszenia kibiców, kluby i organizacje sportowe. 
 3. Konkursy, gry i zabawy - chcemy dostarczyć sporo rozrywki kibicom i innym uczestnikom akcji, jednocześnie promując firmy ją wspierające. 

    

  

Mechanika
Akcję opieramy o pomysły i rozwiązania, które sprawdziły się w podobnych przedsięwzięciach:

 1. Wyzwanie - przykładem jest Ice Bucket Challange po wielkopolsku.  Realizować będziemy aktywności w 2 obszarach:
  • Angażowanie ambasadorów akcji, kluby, osoby powszechnie rozpoznawalne (np. sportowcy) oraz prywatne, w jej promocję.
  •  Prezentacja firm, które wesprą niewielkim datkiem organizację obchodów.
 2. Zakład - przykładem jest PoPuchar.pl czy wcześniej kolorujeMY. Firmy posiadające swoją stronę w PoSzaluPL deklarować będą kwotę wsparcia akcji w zamian za “+obserwowanie” ich stron, a więc zyskają spory rozgłos i zaangażowanie w swoją markę. Takie działanie można robzduować o konkursy i zabawy dla uczestników akcji, w ten sposób intensyfikując działania marketingowe. 

 

 

Harmonogram:

 • Do 19.11.2015  przygotowujemy akcję. Jest to czas, który poświęcamy m.in. na zaprezentowanie pierwszych ambasadorów i sponsorów, liderów projektu. Dołącz do nas!
 • 16.11-27.12.2015 – promujemy Powstanie Wielkopolskie poza granicami Wielkopolski. Towarzyszyć temu będą konkursy, gry i zabawy dla uczestników akcji.
 • 27.12.2015 finał akcji, w tym obchody 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

 

 

Jak dołączyć już teraz lub dowiedzieć się więcej?